Diecezja siedlecka

Koncert z okazji 10. rocznicy kanonizacji Jana Pawła II

Kościół Czw. 25.04.2024 17:56:11
25
kwi 2024

W Kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach w sobotę, 27 kwietnia o godz. 18.30 odbędzie się wyjątkowy koncert upamiętniający 10. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II. Wydarzenie to stanowi część obchodów 550-lecia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Koncert uświetni występ Małej Armii Janosika, zespołu folklorystycznego, który zyskał uznanie dzięki swojej unikalnej zdolności łączenia tradycyjnych góralskich melodii z nowoczesnymi inspiracjami. Zespół, liczący 180 członków w wieku od 3 do 70 lat, jest znany z otwartości na różnorodne wpływy kulturowe i z zamiłowania do eksperymentów muzycznych. Koncert będzie nie tylko okazją do celebrowania dziedzictwa św. Jana Pawła II, ale także do doświadczenia bogactwa kulturowego poprzez muzykę Małej Armii Janosika.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Patronatem medialnym wydarzenie objęły: Katolickie Radio Podlasie, portal Podlasie24.pl oraz telewizja internetowa diecezji siedleckiej Faro.TV. Dodatkowo, koncert będzie transmitowany na żywo przez Faro.TV na platformie YouTube, umożliwiając szerszej publiczności wysłuchanie koncertu.

Z organizatorami, starostą ryckim Dariuszem Szczygielskim, oraz ks. Stanisławem Chodźko proboszczem parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach rozmawiał Mateusz Biernacki.


Fot. Parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.