Diecezja siedlecka

Koncert zespołu Mała Armia Janosika w Rykach

19
kwi 2024

W sobotę, 27 kwietnia w Kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach odbędzie się niecodzienny koncert z okazji 10. rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II. Wydarzenie uświetni występ zespołu Mała Armia Janosika.

Mała Armia Janosika to kapela góralska, zespół folklorystyczny, czy inaczej mówiąc grupa artystyczna, która czerpie inspirację z kultury góralskiej, przy czym nie ogranicza się wyłącznie do tego nurtu. W swojej twórczości są otwarci na różnorodne inspiracje. Charakteryzują się zdolnością do wyjścia poza utarte schematy, co motywuje do kreatywności w muzyce oraz poszerzania horyzontów artystycznych. Dzięki temu są w stanie realizować własną pasję i tworzyć unikalne dzieła muzyczne. Aktualnie Mała Armia Janosika liczy 180 członków, w różnym wieku od 3 do 70 lat. Siedziba zespołu znajduje się w Rabej Wyżnej, miejscowości na południu Polski. To właśnie tam grupa artystów udoskonala swój warsztat i przygotowuje się do koncertów. Projekt Małej Armii Janosika został zainicjowany przez Damiana Pałasza – skrzypka i muzyka, który obecnie jest również dyrygentem zespołu.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24.pl oraz internetowa telewizja Diecezji Siedleckiej Faro.TV , która również będzie transmitować koncert na swoim kanale w serwisie Youtube.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Patronat strategiczny objęło Województwa Lubelskie oraz program „Warto Być Polakiem”.

Wstęp wolny.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.