Diecezja siedlecka

Ryki: konkurs na najlepszy montaż słowno-muzyczny dotyczący Jana Pawła II

Kościół Sob. 27.04.2024 13:56:23
27
kwi 2024

W piątek, 26 kwietnia w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela w Rykach, odbył się konkurs poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Chętne grupy uczniów ze szkół powiatu ryckiego miały za zadanie przygotować montaż słowno-muzyczny opowiadający o życiu, pontyfikacie i działalności Karola Wojtyły.

W piątkowy wieczór, uczniowie ryckich szkół wzięli udział w konkursie na najlepszy montaż słowno-muzyczny opowiadający o Janie Pawle II. Ich zadaniem było wpleść w treść, swoich przedstawień cytatów, tekstów i ulubionych piosenek Papieża Polaka.

Jak przyznał po zakończeniu konkursu ks. Stanisław Chodźko, proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, a tym razem także członek jury, każdy występ był kompletnie inny, i każdy miał swoje piękne strony. Jedni oparli się w dużej mierze o muzykę, a inni zrobili teatr opowiadający o życiu Jana Pawła II.

Czteroosobowa komisja w składzie: ks. Stanisław Chodźko, Łukasz Latko - menager zespołu „Mała Armia Janosika”, Krzysztof Piątek - nauczyciel muzyki, organista i Dagmara Jarosz - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rykach, miała za zadanie wybrać najlepszych. Po obradach jury zdecydowało się przyznać następujące miejsca:
I miejsce: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie oraz Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Korżyka w Rykach.

II miejsce: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Rykach oraz Zespół Szkól nr 2 im. Leona Wyczółkowskiego w Rykach.

Na koniec głos zabrał starosta rycki Dariusz Szczygielski oraz ks. Stanisław Chodźko, którzy na ręce młodych wykonawców złożyli wyrazy uznania za ich trud i przygotowanie wystąpień. Po ogłoszeniu wyników, odśpiewano wspólnie Apel Jasnogórski.

Wydarzenie wpisuje się obchody 550-lecia Województwa Lubelskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Konkurs wpisuje się w ryckie obchody 10. rocznicy kanonizacji papieża Polaka, nad którymi patronat medialny objęło Katolickie Radio Podlasie, portal Podlasie.24.pl oraz telewizja internetowa diecezji siedleckiej Faro.TV.

Relację z wydarzenia przygotował Mateusz Biernacki.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.