Ryki

40-latka z 3 promilami alkoholu wjechała w bariery

Region Śr. 29.05.2024 10:51:02
29
maj 2024

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miała 40-letnia mieszkanka powiatu ryckiego. Kierująca osobowym Oplem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w bariery ochronne oddzielające chodnik od jezdni. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

25 maja około godziny 15:30 dyżurny, otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Dęblinie na ul. Kockiej. Policjanci ustalili, że 40-letnia mieszkanka powiatu ryckiego kierująca Oplem nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w bariery ochronne oddzielające chodnik od jezdni. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności wyczuli silną woń alkoholu od kierującej. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a samochód trafił na policyjny parking. 40-latka odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny policja przypomina wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.aspirant Łukasz Filipek

1 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
karol Śr. 29.05.2024 14:53:13

no znowu wszystko przez ten ankohol

Najnowsze informacje

Facebook