Policja

80-latka chciała pomóc poznanemu mężczyźnie przyjechać z Jemenu do Polski - straciła blisko 40 tysięcy złotych

Region Pt. 24.05.2024 19:32:23
24
maj 2024

80 - letnia kobieta straciła blisko 40 tysięcy złotych, które przekazała poznanemu w Internecie mężczyźnie, twierdzącemu, że przebywa na kontrakcie w Jemenie. Cel to pomóc mu przyjechać do Polski. Dzięki czujności pracownicy banku uchroniono seniorkę przed stratą kolejnych 20 tysięcy złotych.

Do policjantów z Dęblina zgłosiła się 80-letnia kobieta, która zawiadomiła o oszustwie. Kobieta poinformowała, że poznała w sieci osobę, z którą korespondowała kilka miesięcy za pomocą jednego z komunikatorów internetowych. Poznana osoba podawała się za mężczyznę przebywającego w Jemenie na kontrakcie. Oszust zapewniał, że chce przyjechać do Polski, aby z nią zamieszkać, lecz nie może tego zrobić, gdyż ma zablokowane środki i nie może kupić biletu. Poznana osoba poprosiła zawiadamiającą o przekazanie pieniędzy, gdyż są mu potrzebne do odblokowania konta.

80-latka przystała na jego prośbę i w dwóch przelewach przekazała łącznie 32 tysiące złotych na konto wskazane przez oszusta. Dodatkowo wykupiła i przekazała 60 kart podarunkowych o wartości ponad 6,5 tysiąca złotych. Pokrzywdzona chciała dokonać kolejnego przelewu i w tym celu udała się do placówki swojego banku. Tym razem dzięki czujności pracownicy banku nie doszło do przekazania środków w kwocie 20 tysięcy złotych. W wyniku działania oszusta kobieta straciła blisko 40 tysięcy złotych.

Policja podkreśla, że publikuje szczegóły tego przestępstwa, aby przestrzec innych. Ważne aby, ta informacja dotarła do szerokiego grona odbiorców. Oszuści ciągle modyfikują swoje metody, znają również metody manipulowania swoich ofiar. Policjanci te metody znają również doskonale, dlatego ponownie apelują o rozsądek i w przypadku najmniejszej wątpliwości, o kontakt z najbliższą jednostką policji. Tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa.

aspirant Łukasz Filipek, KPP Ryki

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

2 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.
W starym piecu diabeł pali Pt. 24.05.2024 16:55:27

wcale mi jej nie szkoda. W wieku 80 lat jeszcze się amanta zachciało.

Jjj555 Sob. 25.05.2024 04:58:58

80 lat szuka znajomość w internecie

Najnowsze informacje

Facebook