Ryki

Bomba z czasów II wojny światowej została znaleziona podczas prac porządkowych

Region Pon. 29.04.2024 14:09:32
29
kwi 2024

W weekend na terenie jednej z posesji w gminie Ryki znaleziona została bomba z czasów II wojny światowej. Policja otrzymała zgłoszenie od właściciela posesji. Funkcjonariusze zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

W weekend na terenie jednej z posesji w gminie Ryki jej właściciel podczas prac porządkowych natknął się na przedmiot przypominający bombę lotniczą. Mężczyzna o tym fakcie powiadomił służby. Dyżurny ryckiej komendy skierował na interwencję policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce oraz dokonali wstępnego rozpoznania znaleziska. Jak się okazało, była to pochodząca z czasów II wojny światowej bomba lotnicza. Saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali do neutralizacji.

Policja apeluje o ostrożność w takich sytuacjach! Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić niewybuchów, nie odkopywać, nie przemieszczać czy też manipulować przy nich. O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

aspirant Łukasz Filipek, KPP Ryki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.