Ryki

Kierował motocyklem mając blisko dwa promile

Region Śr. 15.05.2024 18:33:32
15
maj 2024

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 43-latek z powiatu ryckiego, który kierował motocyklem. Kierowca stracił swoje prawo jazdy. Zatrzymano również dowód rejestracyjny jednośladu. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. We wtorek, 14 maja policjanci z ryckiej drogówki na jednej z ulic w Rykach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Jak się okazało mieli „policyjnego nosa”, ponieważ motocyklista był pod znacznym działaniem alkoholu.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu od 43-latka z powiatu ryckiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie. Motocykliście zatrzymano prawo jazdy. Ponadto okazało się, że jednoślad, którym kierował był niesprawny technicznie za co zatrzymano dowód rejestracyjny.

Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Nietrzeźwy kierujący poniesie surowe konsekwencje swojego postępowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do trzech lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi kierowania pojazdem z wynikiem ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie sąd orzeka przepadek pojazdu lub jego równowartość.

aspirant Łukasz Filipek, KPP Ryki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.