Ryki

Niecodzienni goście zawitali do ryckiej komendy

Region Pt. 10.05.2024 19:02:46
10
maj 2024

Policjantów z ryckiej komendy odwiedziły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Rykach. Dzieci zwiedzały budynek komendy i zapoznały się z pracą policjantów. Największą frajdę sprawił im pobyt na strzelnicy i prezentacja policyjnego radiowozu.

Do Komendy Powiatowej Policji w Rykach przybyła grupa niezwykłych gości. Policjantów odwiedziły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Rykach. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzanie policyjnego aresztu. Następnie dzieci zobaczyły radiowóz. Funkcjonariusze zwracali uwagę na jego wyposażenie świadczące o tym, że jest to pojazd uprzywilejowany.

Największym zainteresowaniem cieszyła się policyjna strzelnica, w której funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności strzeleckie. Policjanci opowiedzieli im między innymi o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicy. Dzieci obejrzały niezbędne podczas strzelania wyposażenie zabezpieczające wzrok i słuch. Przedszkolaki miały dużo frajdy na siłowni, gdzie zobaczyły jak działa bieżnia biegowa i mogły spróbować swoich sił trenując na worku bokserskim.

Dzieci miały również okazję zobaczyć weneckie lustro zamontowane w tzw. „niebieskim pokoju”. Następnie na sali odpraw policjanci opowiedzieli o zasadach bezpieczeństwa w szkole, domu oraz na drodze. Funkcjonariusze przypomnieli przedszkolakom, by byli ostrożni w kontaktach z osobami obcymi oraz o tym jak zachować się w przypadku spotkania agresywnego zwierzęcia.

Na zakończenie zaprezentowano sprzęt wykorzystywany na co dzień przez policjantów. Mali goście mogli zobaczyć jak działają kajdanki i przymierzyć kamizelkę kuloodporną. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyli w rozmowach z funkcjonariuszami i chętnie zadawali pytania. Maluchy przekazały funkcjonariuszom na pamiątkę tej wyjątkowej wycieczki swoją pracę plastyczną przedstawiającą radiowóz policyjny.


aspirant Łukasz Filipek, KPP Ryki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.