Ryki

Nietrzeźwy kierujący ściął latarnię i wjechał do rowu

Region Pon. 06.05.2024 16:11:47
06
maj 2024

2 promile alkoholu w organizmie miał 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Kierujący Audi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał z drogi, uderzył w latarnię a następnie wjechał do rowu w Stężycy na ul. Rokickiej. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 3 maja przed godziną 2:00 w nocy, dyżurny dęblińskiego komisariatu, otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego w Stężycy. O zdarzeniu powiadomiła 24-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 29 i 30 lat, którzy zauważyli pojazd w rowie. Gdy podeszli do auta, kierujący wysiadał z niego a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został ujęty przez świadków, którzy wezwali na miejsce Policję, gdyż wyczuli od niego silną woń alkoholu.

Policjanci ustalili, że ujętym mężczyzną był 28-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Audi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i ściął latarnię a następnie wjechał do rowu. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, aby zachowali rozwagę na drodze oraz stosowali się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.aspirant Łukasz Filipek, KPP Ryki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.