Ryki

Nietrzeźwy kierujący z czterema dożywotnimi zakazami prowadzenia pojazdów

Region Pon. 27.05.2024 10:08:35
27
maj 2024

Dęblińscy policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu ryckiego, który kierował Oplem w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało to nie koniec przewinień kierującego, ponieważ złamał cztery sądowe dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, za wcześniejsze przestępstwa i wykroczenia. Kierujący odpowie przed sądem i grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z czwartku na piątek (23/24 maja) policjanci dęblińskiego zespołu patrolowo-interwencyjnego w Dęblinie na ul. 15 Pułku Piechoty Wilków zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Oplem, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być pod działaniem alkoholu. Gdy funkcjonariusze podeszli do kierującego, wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierującym był 52-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Jak się okazało, to nie był koniec jego przewinień. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierujący ma aktywne cztery dożywotnie zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

52-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie w warunkach recydywy i grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

aspirant Łukasz Filipek

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook