Ryki

Oszuści wyłudzili ponad 85 tysięcy złotych

Region Pon. 13.05.2024 08:12:02
13
maj 2024

Oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę dużego zysku w krótkim czasie. Do dęblińskich policjantów zgłosiła się 40-latka, która padła ofiarą oszustów. Kobieta znalazła na jednym z portali społecznościowych ofertę zarobku pieniędzy poprzez inwestowanie. Skuszona wizją zarobku przekazała oszustom ponad 85 tysięcy złotych.

40-latka powiadomiła policjantów z Dęblina, iż padła ofiarą oszustwa na kwotę ponad 85 tysięcy złotych. Jak wynikało z zawiadomienia, kilka miesięcy wcześniej kobieta przeglądając portal społecznościowy zauważyła reklamę dotyczącą inwestycji i szybkiego zysku. Chodziło o możliwość inwestowania poprzez stronę Kingsman. Skuszona wizją szybkiego i łatwego zysku skontaktowała się przez komunikator z przedstawicielem tej instytucji. Kobieta korespondowała z osobą podającą się za pracownika tej firmy, który obiecywał pomoc w zarobieniu poprzez inwestowanie.

Na początek zawiadamiająca przekazała 550 zł za pomocą metody BLIK. Następnie skontaktowała się z nią inna osoba, która nakłoniła 40-latkę do założenia konta w Revolut, celem inwestowania, gdyż ten bank z nimi współpracuje. Gdy już miała konto w tej instytucji dalej wszystkie przelewy inwestycyjne robiła za jego pośrednictwem.
W ciągu 2 miesięcy pokrzywdzona wykonała 28 przelewów w różnych walutach na łączną kwotę o równowartości ponad 85 tysięcy złotych. Osoby, z którymi korespondowała obiecywały zysk z inwestycji i kazały dalej wpłacać środki.

Jakiś czas temu 40-latka otrzymała przelew w wysokości 50 dolarów jako zysk z inwestycji. Zgłaszająca zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustów i zgłosiła się ma Policję.
Policja apeluje o rozwagę i ostrożność przy podejmowaniu decyzji finansowych przez internet. Oszustwa inwestycyjne zawierają kuszącą obietnicę dużego zysku w krótkim czasie poprzez inwestycje. Uważajmy na takie oferty, ponieważ mogą być przynętą oszustów.

aspirant Łukasz Filipek

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.