Ryki

„Polonez dla Dęblina” - taneczno-patriotyczny happening z okazji 70-lecia miasta

Region Pon. 29.04.2024 18:12:47
29
kwi 2024

W niedzielę, 28 kwietnia w Dęblinie odbył się happening taneczno-patriotyczny z okazji 70-lecia miasta i nadchodzących świąt majowych.

Na placu przed Urzędem Miasta, zorganizowano „Polonez dla Dęblina”, który zgromadził pary tańczące na oczach publiczności. Zespoły taneczne z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie – Mała Rewia Taneczna oraz Zespół Pieśni i Tańca „Dębliniacy”, prowadzone przez Małgorzatę Knieć-Sprawkę, zaprezentowały tradycyjne polskie tańce, takie jak polonez, walc oraz układy ludowe i integracyjne. Kulminacyjnym punktem programu było wykonanie poloneza na 70 par, każdy uczestnik miał balon, biały albo czerwony, co miało oczywiste nawiązanie do polskich barw narodowych.

Patriotyzm wydarzenia podkreślony został również przez występy wokalne, artystów z MDK w Dęblinie, zespołu „Jesienna Róża”, wokalnego zespołu dziecięcego „Szepcik” oraz solistów z zespołu młodzieżowego „Szept” przygotowane pod kierunkiem Ewy Rząsy. Atrakcje, takie jak animacje plastyczne, stoiska gastronomiczne, czy dmuchana zjeżdżalnia, były dodatkiem do artystycznych popisów.

Happening był świętem 70-lecia Miasta Dęblina, nadchodzących świąt majowych oraz Międzynarodowego Dnia Tańca. Jak podkreślają organizatorzy, wspólne śpiewy i tańce to tradycja wyrażania łączących społeczność emocji i przeżyć oraz integracja międzypokoleniowa mieszkańców.

Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.