Ryki

Przekroczyli prędkość, posypały się mandaty

Region Śr. 12.06.2024 17:48:56
12
cze 2024

Policjanci z ryckiej drogówki codziennie zatrzymują kierowców, którzy swoją jazdą zagrażają bezpieczeństwu na drodze. Policyjny wideorejestrator utrwala dużo niebezpiecznych zachowań. I tak było w przypadku kierowcy Mazdy, który w warunkach recydywy rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. Pędził z prędkością 197 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Kolejnym kierującym, który znacznie przekroczył prędkość był kierujący dostawczym Volkswagenem, który jechał prędkością 189 km/h na S17. Za tak znaczne przekroczenie prędkości został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.

Jednym z fundamentalnych zadań Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Kierowcy lekceważący przepisy muszą liczyć się z wysokimi mandatami, a nawet z utratą prawa jazdy. W niedzielę, 9 czerwca po południu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zwrócili uwagę na Mazdę, której kierowca jechał z prędkością znacznie większą niż dopuszczalna na drodze ekspresowej. 38-letni mężczyzna siedzący za kierownicą zignorował obowiązujące przepisy i znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h pędził z prędkością 197 km/h. Jak się okazało kierowca, był już karany za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego też policjanci, zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożyli na kierowcę mandat w ramach ,,recydywy’’, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia. Kierujący za popełnione wykroczenia otrzymał 5000 złotych mandatu, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Tego samego dnia patrol ryckiej drogówki przy użyciu wideorejestratora ujawnił kolejne znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości na drodze S17. 34-letni kierujący dostawczym Volkswagenem jechał z prędkością 189 km/h. Za to przewinienie nałożono na niego mandat karny w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.
Policja apeluje o ostrożność oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w tym ograniczeń prędkości.podinspektor Robert Wąsik
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook