Ryki

Ryccy i puławscy policjanci oraz pracownicy policji na 40 akcji krwiodawstwa

Region Śr. 01.05.2024 12:05:51
01
maj 2024

Jak na jubileuszową - 40 akcję krwiodawstwa przystało, frekwencja dopisała i podczas akcji zorganizowanej przez Klub HDK "Dar Życia" zebrano blisko 50 litrów krwi pełnej. Wśród krwiodawców byli - policjanci i pracownicy z komend w Puławach i Rykach.

W poniedziałek, 29 kwietnia w sali konferencyjnej Zakładów Azotowych Puławy S.A. odbyła się 40 - jubileuszowa zbiórka krwi zorganizowana przez Klub HDK "Dar Życia" przy Grupie Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. Wzięło w niej udział 124 osoby, z czego 107 dawców oddało krew. Wśród nich byli policjanci oraz pracownicy z komend w Puławach i Rykach. Łącznie zebrali prawie 50 litrów krwi pełnej.

Jednocześnie odbywał się Światowy Dzień Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy w Grupie Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. Były spotkania ze specjalistami z zakresu BHP, ćwiczenia pierwszej pomocy przedmedycznej, pomiary ciśnienia, trening z instruktorkami fitness oraz znakowanie rowerów.

Honorowe krwiodawstwo to nie tylko piękna idea, to misja i pomoc innym poprzez oddanie krwi, która ratuje życie. Policjanci bardzo często znajdują się w miejscach, gdzie w wyniku różnych zdarzeń zachodzi pilna potrzeba ratowania ludzkiego życia. Często jedynym ratunkiem jest przekazanie krwi.

Pamiętając, że najwyższą wartością człowieka jest życie, funkcjonariusze zachęcają do oddawania krwi. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, warto się przyłączyć i zostań dawcą. Każda kropla krwi jest bezcenna.komisarz Ewa Rejn - Kozak
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.