Ryki

Ryki: Akcja „Trzeźwy poranek”

Region Czw. 09.05.2024 12:10:24
09
maj 2024

Policjanci z ryckiej drogówki przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Celem akcji było wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za „kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Przebadano ponad 300 kierujących.

W czwartek, 9 kwietnia policjanci z ryckiej drogówki przeprowadzili lokalne działania „Trzeźwy poranek" polegających na przebadaniu na trzeźwość jak największej liczby kierowców. Celem akcji jest wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za „kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili trzeźwość u ponad 300 osób. Tym razem wszyscy byli trzeźwi.

Policja przypomina, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego, ich zdrowia, a nawet życia. W świetle nowych przepisów kary za „jazdę na podwójnym gazie” to kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.aspirant Łukasz Filipek, KPP Ryki
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.