Ryki

Ryki: Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Region Pt. 31.05.2024 18:24:22
31
maj 2024

We wtorek, 28 maja w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Rykach odbyły się obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Święto ma zwrócić uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, szczególnie te związane z akceptacją, zrozumieniem i godnym traktowaniem.

28 maja w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Rykach odbyły się obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To wyjątkowe święto, które stwarza okazję do zwrócenia uwagi na szczególne potrzeby akceptacji, zrozumienia i godnego traktowania osób z niepełnosprawnościami.

Głównym punktem spotkania był wyjątkowy występ artystyczny w wykonaniu uczestników WTZ w Rykach, którzy zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, wokalne i taneczne. Mottem przewodnim występu były takie hasła jak wiara, nadzieja, miłość i pokój - wartości czasem niedoceniane w życiu zdrowego człowieka, natomiast w życiu osoby niepełnosprawnej niezmiernie ważne.

Obecna na uroczystości, w imieniu starosty ryckiego Dariusza Szczygielskiego, Lilianna Dąbrowska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych złożyła życzenia uczestnikom WTZ: - Osoby z niepełnosprawnościami powinny mieć pełne wsparcie społeczeństwa. Jeżeli na swojej drodze będą spotykać życzliwych i otwartych ludzi, łatwiej będzie im pokonywać wszelkie trudności i korzystać z życia bez barier – mówiła. - Chcemy dziś zaakcentować naszą solidarność i przekazać najserdeczniejsze życzenia zdrowia, siły do przezwyciężania codziennych problemów, radości i wytrwałości w realizacji planów oraz niezbędnego wsparcia ze strony otoczenia. Nasze myśli płyną też w kierunku opiekunów, rodzin i wszystkich organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnością intelektualną” - dodała Lilianna Dąbrowska.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook