Ryki

XIV Ogólnopolski Integracyjny Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP w Twierdzy Dęblin

Region Pon. 20.05.2024 17:30:00
20
maj 2024

W dniach 16-19 maja Twierdza Dęblin stała się areną XIV Ogólnopolskiego Integracyjnego Zlotu Drużyn Nieprzetartego Szlaku ZHP.

Impreza zgromadziła Drużyny Harcerskie Nieprzetartego Szlaku działające w placówkach specjalnego szkolenia, wychowanków Świetlic Środowiskowych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z różnych regionów Polski. Celem zlotu była integracja dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw społecznych oraz patriotycznych, a także współpraca między środowiskiem wojskowym a harcerzami.

W ciągu czterech dni zlotu uczestnicy brali udział w różnorodnych warsztatach i zajęciach sprawnościowych. Program był skoncentrowany na rozwijaniu wrażliwości i umiejętności interpersonalnych, a także na promowaniu harcerskich metod spędzania czasu.

Zakończenie zlotu miało miejsce podczas uroczystego apelu, na którym starosta rycki, Dariusz Szczygielski, wręczył drużynom pamiątkowe statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Rykach, stanowiące wyraz uznania dla uczestników i organizatorów za ich zaangażowanie i wkład w realizację idei zlotu. Wydarzenie zorganizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Dęblinie, odbyło się pod honorowym patronatem starosty ryckiego, Dariusza Szczygielskiego.


Fot. Starostwo Powiatowe w Rykach
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Mateusz Biernacki

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook